Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim
Saat

TUZ ÜRÜNLERİ

Tuz Lambası Nedir?

 Kaya tuzları, tuz lambasının benzersiz doğal biçimi ve kristal yapısını elde etmek için dikkatli bir şekilde elle oyulurlar. İçine konulan bir ampul veya mum tarafından aydınlatılan tuz lambaları göze hoş gelen, çeşitli renklerden ve gölgelerden oluşan eşsiz bir parıltı uyandırır. Kaya tuzu ısındıkça bulunduğu çevreye eksi iyon yayarak havanın kalitesini artırır. Günümüzde astım ve alerji rahatsızlıklarının doğal tedavisinde kullanılmaktadır.

 Kristal tuzun içerisindeki lamba yandığı zaman tuz hafif ısınır ve odadaki nemi lamba üzerinde toplar. Bu kristal tuzun yüzeyinin hafif ıslanmasına yol açar. Böylelikle kristal tuz çevreye negatif yüklü iyonlar saçar. Negatif yüklü bu iyonlar çevrenin pozitif yüklü iyonlarıyla birleşerek ortamın nötral hale gelmesine yardımcı olur. Çalışma odanıza bilgisayarınızın yanına koyacağınız bir kristal tuz lambası, hem ortama rahat bir görünümün verirken, öbür taraftan da ortamın elektrik yükünü azaltır. Böylelikle aşırı baş ağrılarından stresten ve uykusuzluktan kendinizi kurtarmış olursunuz.

TUZ SABUNU

 Derinin sağlıklı kalması için, gerekli olan değerli mineralleri ihtiva eden kaya tuzu sabunudur. 

Kuru ciltler için tavsiye edilir.

 Kullanımı

 Çankırı kristal kaya tuz sabununu normal sabunlar gibi kullanabiliriz. Öncelikle ellerinizi ve sabunu ıslatınız, sabunu ellerinizde iyice yuvarladıktan sonra ellerinize bulaşan tuz eriyiğini el, yüz veya gerektiğinde tüm vücudunuza iyice yaydıktan sonra 3-5 dakika tuzun cildinize işlemesini bekleyiniz. Daha sonra cildinizi durulayınız.

 Yüz ve vücut temizliğinde düzenli olarak kullanılması önerilir.

 Faydaları

        İçinde 84 farklı mineral ihtiva ettiği bilinen doğal kaya tuzundan yapılan tuz sabunu; içerdiği mineraller sayesinde cildi besleyip nemli tutar, tuzun güçlü temizleme özelliğinden dolayı başka bir temizlik malzemesine ihtiyaç bırakmaz

Cildi derinlemesine temizlemeye ve canlandırmaya, cilt üzerinde bulunan ölü deri tabakasının arındırılmasına, sivilce ve akne gibi cilt bozukluklarının giderilmesine, deniz mineralleri ile cildi beslemeye, cildin PH dengesini düzenlemeye yardımcı olur.

 Çankırı kaya tuzundan yapılmış sabunlar cildinizin bakımını doğal olarak yerine getirir. Kristal tuz cildi temizler, dezenfekte eder ve içerdiği mineraller sayesinde cildi besler ve nemliliğini korur.

 Tuzun temizleme özelliği oldukça güçlü olduğundan başka bir duş malzemesi kullanmayı gerektirmez. Kristal tuz sabununun alerjik, atopik, kuru cilt, sivilce sedef hastalığı vb. cilt sorunlarının tedavisinde oldukça faydası vardır. Ayrıca Çankırı kaya tuzu sabunu kimyasal madde içermeyen tamamen doğal olduğundan koku yaratan bakterileri ortadan kaldırma özelliği ile koltuk altları için sağlıklı ve doğal bir deodorant olarak kullanılabilir. Deriye ıslak uygulandığında, gün boyu çalışan tuz görünmez bir koruyucu tabaka bırakarak ter nedeniyle oluşan bakterilerin kokusunu önler ve cildinizin gözeneklerini tıkamadan taze ve temiz kalmasını sağlar.

 

 

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam5
Toplam Ziyaret202593
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.75397.7849
Euro9.21339.2502
Hava Durumu
Butonlar