Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim
Saat

Beslenme

0 Kan Grubu

Faydalı olan yiyecekler: (aynı zamanda en emniyetli ilaçlar):

Kırmızı et: dana, sığır, koyun, yabani (yağlı olabilir), balık,

Zeytinyağı, keten yağı, ceviz, ceviz yağı,

Kavrulmamış kabak çekirdeği, enginar, lahana, brokoli, hindiba, marul, çiğ ıspanak, roka, maydanoz, her türlü yeşil yapraklı sebze, pazı, turp(bilhassa karaturp), kırmızı pancar, kabak, bal kabak, soğan, sarımsak,

Zencefil, safran, kırmızı pul biber, keçiboynuzu (tohum ile beraber) körri(zerdeçal), kimyon, kuşburnu, mercanköşk, ıhlamur, keten tohumu,

İncir, üzüm (bilhassa kara üzüm), erik, mürdüm erik, kiraz, vişne, greyfurt ve suyu, karadut, karpuz, mango, bal (gerçek), soda (maden su), yeşil çay,

Zararlı olan yiyecekler:

Karışık et (salam, sucuk, sosis gibi); süt ve ürünleri ("Yenebilenler" hariç)

Buğday ve ürünleri (bilhassa tip 405-550), mısır ve ürünleri

Rafine olmuş sıvı yağlar (zeytin ve keten yağı hariç), piyasa zeytinleri,hazır turşular

Dondurma, kavrulmuş ve bekletilmiş kuru yemiş, yerfıstığı, kahve, siyah çay, buğday ve mısır nişastası

Portakal, aloe vera,

Karnabahar, ketçap, domates salçası, şarap sirkesi, bayat yiyecekler, hazır yiyecek ve içecekler, tatlandırıcı, glikoz, früktoz, mide ve bağırsaklarda gaz oluşturan her yiyecek.

Yenebilenler:

Tavuk, hindi ve yabani kuş eti, taze yumurta,

Tereyağı, ara sıra kaymak, kefir, yoğurt, beyaz peynir, eski kaşar, tulum peyniri, koyun ve keçi peyniri, (peynirler haftada 1-3 defa olabilir)

Susam ve ürünleri, kestane, fındık, badem ve badem yağı, çam fıstığı,

Her çeşit lahana (bağırsaklarda gaz yapan hariç), börülce, barbunya,beyaz semiz fasulye, yeşil fasulye, patlıcan, kereviz, her meyve ve sebze (yasaklanmış olanlar hariç), doğal zeytin

Nohut, pirinç ve ürünleri, karabuğday ve çeşitleri, çavdar ve çeşitleri, nişasta buğday (eski Türk buğdayı) çeşitleri ve "Zararlılar”a girmeyen yiyecekler.

Kabızlık varsa, aynı miktarda sinameki ve pelin otu öğütülüpyemekten sonra günde 1 çay kaşığı içmek iyi gelir. Sıhhatli olmak isteyen biri, büyük abdesti gelmeden yemek yemeye (karpuz, incir, greyfurt, hurma, üzüm gibi bağırsakları rahatlatıcı meyveler ve yeşil yapraklı sebze hariç) oturmamalıdır. Bu kaideye ömür boyu riayet edilmelidir.

Zencefil, kekik, biberiyeyi kullanınız! Onlar antioksidan olduğu için, mide ve bağırsakların

mikroplarını normalleştirir, sindirimi kuvvetlendirir, iltihaplanma sürecini durdurur, gastrit ve ülseri iyileştirir.

Her gün meyve yiyiniz! Kışta kuru meyveyi (doğal bir şekilde kurutulmuş) ve cevizi tercih ediniz! Kuru meyveyi su ile ıslatınız, kaynatmayınız! Meyve mutlaka yemekten ayrı olarak veyahut da yemekten önce yenmelidir. Buna mukabil sebze, yemek ile beraber tükenebileceği gibi yemekten sonra da yenmesinde bir sakınca yoktur. Unutulmaması gereken bir konu da şudur: yemekten sonra yenilen meyve, hazımolamadan mayalanır; ispirto, sirke asidi, gaz oluşturarak, çeşit-çeşit hastalıklara ve ayrıca siroz hastalığına ve kan şekerinin yükselmesine sebep olur.

Meyve ve sebze kabuğu soyulmadan birkaç çekirdeğiyle yenilmelidir. Katı meyve ve sebzeler sıkılırken de mutlaka kabuğu ile sıkılmalıdır. Birkaç farklı çeşit meyve de birbiri ile karıştırılarak tüketilmemelidir. Ancak aynı cinsten olanlar (greyfurt ile limon ya da vişne ile kiraz gibi), birlikte yenilebilir. Yalnız mevsiminde yenen meyve ve sebzeler hastalıkları iyileştirici özelliklere sahiptir, mevsiminin dışında üretilenler değil. Meyve ve sebzenin en iyisi en taze olanı ve en yakınbahçe veya tarladan gelenidir.

Her gün 1-3 dişe kadar sarımsak yiyiniz ve yutunuz! Kuru soğanı ye veya soğan suyunu her gün 50gr'dan 1-2 defa içiniz! İdrar, balgam ve safrayı söktürür, iltihabı kurutur, zararlı mikropları ve kurtları öldürür, kan şekeri ve alerjik tepkileri kontrol altında tutmaya çalışır.

Sebze suyunu meyve suyuna tercih ediniz. Sebze suyu: kara turp suyu (günde 100gr, bal ile yudum-yudum içilir), lahana suyu, ıspanak suyu, semiz otu suyu-karaciğer, dalak, böbrek ve mideyi rahatlatır, iltihabı kurutur, mide asidini azaltır, yaraları kapatır, kan şekerini normalleştirir.

Yabani semizotu, hindiba, ısırgan otu, domuz dikeni ve benzerlerini her gün yemeye gayret ediniz (bilhassa ilkbaharda)! Enginar mevsiminde enginara önem veriniz! Onu kabukla beraber pişiriniz, suyunu içiniz ve içini yiyiniz. Karpuz mevsiminde karpuzu çekirdekleri ile yiyiniz ve 1-2 çay bardağı sıkılmış kabuğun suyunu içiniz. Onlar karaciğer ve böbreklerinizi temizler, kuvvetlendirir ve temiz tutar; böbreklerin taşlarını eritir ve düşürür.Sebze ve meyvelerin genetiği değiştirilmemiş olmasına dikkat ediniz!Haftada 3-5 defa et ve 1-2 defa balık, yeşil sebze ile yenebilir. Onlar mideyi rahatlatır, bağışıklık sistemini kuvvetlendirip, metabolizmayı normalleştirir ve hastalıkları kökten kaldırır.

Yumurtayı sadece taze olarak (1-3-7 günlük) yiyebilirsiniz. 10 günlük ve daha eski yumurta veya 5 dakikadan fazla kaynatılmış yumurta, yumurta tozu sizin için zehirdir.

Misvak kullanımına önem veriniz. Misvakı su ile değil, tükürük ile ıslatınız ve dişlerinizle fırçayı açınız. Her kullanımdan sonra, fırçayı kesiniz.

Çok sıcak yemeği yemeyiniz ve sıcak su içmeyiniz! Çay içerken de biraz soğutunuz, sonra içiniz.

Siyah çay, kahve içmeyiniz! Onlar mide asidi ve safrayı çoğaltıcıdır, kandaki kalsiyumu kirece indirerek, atar damarları daraltır. Siyah çay ve kahve yerine, faydalı olan yeşil çayı içiniz.

Buğday (genetik değiştirilmiş, 405-550 tipi ve genetiği değiştirilmiş ekmek mayası) ürünleri sizin için şiddetli metabolizma bozukluklarına ve tüm hastalıklara en büyük sebeplerden biri oldu. Onlardan daima uzak durunuz! Sonuna kadar hazım olunmamış mısır ve buğday kalıntılarıdamarlarda -tıkanıklar, diş, diş etlerinde, eklem ve kaslarda- iltihaplanma ve ağrı oluşturur.

Süt ürünlerini balık ve et ile nohut ve fasulyeyi yoğurt ile yemeyiniz! Bunlar hazmın bozulmasına, vücutta zehirli kalıntılar oluşmasına, alerji ve karaciğer hastalıklarının başlamasına yol açar!

Sizi hastalıklara batıran proteinler; eski yumurta ve yumurta tozuproteinleri, buğday, mısır

proteinleri (bilhassa genetiği değiştirilmiş olanı),süt, süt ürünleri ve süt tozu proteinleri.

Karaciğer temizlemeden önce süt ve ürünlerini yemeyiniz! Onlar safra kesesi, böbrek ve mesanede taş, eklem ve kaslarda kireç oluşmasına sebep olur. Önce sıhhatinizi düzeltiniz, sonra süt ürünleriyemeye başlayabilirsiniz.

Hazır, katkılı yiyecek ve içecekleri, parfümü evinize almayınız! Onlar genetiği değiştirilmiş ürünleri içerir. Alerjilere, bugüne kadar bilinmeyen hastalıklara yol açarlar.

Temizleyici madde ve deterjanları (bilhassa klorlu ve asitli) kullanmayınız!

Ev temizliğinde kullanılan deterjanlar, beyin damarlarını, akciğerde bronşları ve alveolleri eriterek şişirir ve yıpratır, kana karışarak ağır hastalıklara sebep olur.

A Kan Grubu

Faydalı olan yiyecekler:

Balık

Zeytinyağı

Yer fıstığı, ceviz, kabak çekirdeği, badem

Hardal (sirkesiz), kedi otu, ginseng, kuşburnu, papatya, kahve, yeşil çay, keten tohumu, kimyon, kekik, biberiye,

Börülce fasulye, her türlü mercimek, soya ve ürünleri (doğal, genetiği değiştirilmemiş), çavdar ürünleri ve ekmeği, yulaf ürünleri ve ekmeği, karabuğday ürünleri ve ekmeği, eski tip buğday ürünleri ve ekmeği (amarant veya eski Türk buğdayı)

Enginar, karalâhana, marul, havuç, kabak, pırasa, ıspanak, pazı, beyaz lahana, brokoli, yer elması, sarımsak, soğan, kereviz, maydanoz ve bütün yeşil yapraklı sebzeler

Kayısı, dut, incir, üzüm, kiraz, vişne, erik, greyfurt, limon, mürdüm eriği,zencefil, pekmez, aloe vera,

Magnezyum sülfat (İngiliz tuzu).

Zararlı olan yiyecekler:

Her et (tavuk ve hindi hariç); karışık et (salam, sucuk, sosis gibi); denizhayvanları (kerevit, kalamar v. b. ) ve havyar

Süt, dondurma, tereyağı; herhangi sıvı veya katı yağ (balık yağı, inek iç yağı, zeytinyağı ve keten yağı hariç), piyasa (boyanmış ve beyaz sirke veya limon asidi ile karıştırılmış) zeytinler

Kavrulmuş ve bekletilmiş kuru yemiş, buğday tip 405–550

Patates, biberler, pul biber, domates salçası

Portakal ve suyu

Soda, gazoz, şarap sirkesi, früktoz, glikoz, tatlandırıcı, sakız, jelâtin, bayat yiyecekler, hazır yiyecek ve

içecekler, mide ve bağırsaklarda gaz oluşturan her yiyecek.

 Yenebilenler:

Tavuk ve hindi eti, taze yumurta

Yoğurt, kefir, koyun keçi peyniri ve sütü, beyaz peynir, salamura peynir, eski kaşar, tulum peyniri, mozarella

Kestane, badem, susam ve ürünleri, pirinç ve ürünleri, mısır ve çeşitleri, arpa çeşitleri, barbunya, nohut

Turp, kırmızı pancar ve "Zararlılara girmeyen” meyve, sebze ve yiyecekler.

 Dikkat!

Kırmızı et, süt, soda, gazoz ve tüm karbondioksit içeren içecekler;transgenik tatlandırıcı, aroma, boya, nişasta, glikoz, früktoz; süt tozu, yumurta tozu, yağlı ve koruyucu kimyasallar içeren hazır içecek ve yiyecekler hazım yetersizliğine veya tam hazımsızlığa neden olabilirler. Bunlardan uzak durunuz!

Kabız olmamaya dikkat ediniz! Sıhhatli olmak isteyen, büyük abdesti gelmeden yemek yemeye oturmamalıdır. (karpuz, incir, greyfurt, üzüm gibi bağırsakları rahatlatıcı meyveler ve yeşil yapraklı sebze hariç). Bu kaideye ömür boyu riayet edilmelidir.

Kabızlık varsa: Aynı miktarda sinameki ve pelin otu öğütülüp 1/4 veya 1/2 çay kaşığı her yemekten sonra su ile veya 1 çorba kaşığı öğütülmüş civanperçemi ve 1 tatlı kaşığı öğütülmüş sinameki karıştırılıp her sabah 1 tatlı kaşığı su veya bal şurubu ile içilirse bu iyi gelir.

Zencefil, kekik, mercanköşk, hardal, körri, çemen ve biberiyeyi sırayla devamlı kullanmak lâzım. Onlar mide ve bağırsakları kuvvetlendirir,sindirimi kolaylaştırır, iltihaplanma surecini durdurur, gastrit hatta H. Pylori enfeksiyonuna son verir

Karabiber, fülfül, pul biber ve sirkeyi ilaç olarak kullanabilirsiniz. Eti azaltınız! Proteinlerden haftada: 1-2 defa hindi veya tavuk eti, 1-2-3 defabalık, 1-2 defa taze yumurta, 1-2 defa peynir, hemen hemen her gün kefirve yoğurt (ev yoğurdu!), 2- 3 defa (her gün de olabilir) yeşil veya kırmızı mercimek olsun.

Yumurtayı sadece taze olarak 1-3 günlük (en fazla 7- 9 günlük) yiyebilirsiniz. 10 günlük ve daha eski yumurta veya 5 dakikadan fazlakaynatılmış yumurta zehirlidir, alerjendir. Yumurta tozu ve süt tozu da siziniçin alerjendir. Bu ikisini içeren ürünleri ağzınıza bile almayınız!

Süt ürünlerini balık ile ve et ile birlikte yemeyiniz. Karışık et (sosis, sucuk, salam gibi); nohut, mercimek, fasulyeyi yoğurt ile yemeyiniz! Hazım bozulmasına, vücutta zehirli kalıntılar oluşmasına, alerji ve karaciğer hastalıklarına yol açar!

Sarımsak yutmaya kendinizi alıştırınız! İlk önce 3 diş, sonra 21 dişe kadar çoğaltınız. Böylece yılda 1 defa 21 günlükten sarımsak kürleri yapınız! İmkân var ise, bu 21 günlük kürlerde 10 gün her akşam bir baş sarımsak dövülür, 1 tatlı kaşık öğütülmüş çörekotu, 1 çay kaşık ısırgan otu tohumu ve 1/4 çay kaşığı hardal bal ile karıştırılır ve yenir (aç karnına). Ama 1-3 diş, her akşam yutmaya hiç bırakmadan devam ediniz. Sarımsak (ve karışımı) kansere, alerjiye, ağır enfeksiyonlara ve genetik mutasyonlara karşı vücudun direncini artırır.

Yeşil sebzeyi çoğaltınız! Sizin durumunuzda havuç, çiğ ıspanak, hindiba, kereviz, maydanoz, semizotu, soğan, yeşillik, brokoli, kısaca "faydalı olan" herhangi istediğiniz sebze - limon suyu ve zeytinyağı eklenerek -salata şeklinde her gün yemek lâzım.

Havuç ve havuç suyunu, zencefil ve zencefil suyunu, hindiba ve suyunu, ısırgan ve suyunu, kereviz ve suyunu tüm hastalıklara karşı ilaç alarak kullanınız! Bunlar mide, bağırsak ve karaciğer

enzimlerini çoğaltıcı ve hazmı düzelticidir.

Karpuz mevsiminde - karpuzu, enginar mevsiminde - enginarı, tümhastalıklara karşı büyük nimet olarak görünüz! Enginarı kabukla pişirin,suyunu için ve içini yiyiniz. Karpuzu çekirdekleri ile yiyiniz ve 1-2 çay bardağı sıkılmış kabuğun suyunu içiniz. Onlar karaciğer ve böbreklerinizi temizler, kuvvetlendirir ve temiz tutar; böbreklerin taşlarını eritir ve düşürür.

B1, pantetin, B6, B12 vitaminlerinin kaynağı çimlenmiş buğday veya arpa veya yulaf veya çavdar, yılda bir defa 30-40 günlük kür olarak kullanınız.

Sizin için zararlı olan siyah çay yerine, faydalı olan yeşil çayı veya bitkisel çayları içiniz!

"Faydalı" olarak belirtilmiş yiyecekler, sizin için en kuvvetli ilaçlardır.Sebze ve meyvenin genetiğinin değiştirilmemiş olmasına dikkat ediniz.

Hazır yiyecek ve içecekleri, parfümleri evinize almayınız! Onlar genetiği değiştirilmiş ürünleri içerir. Alerjilere, bugüne kadar bilinmeyen hastalıklara yol açarlar.

Temizlik maddeleri ve deterjanları kullanmayınız!

Deterjanların tümü GMO aromalar içerir ve GMO bazlı yağlardan üretilir.

 

B Kan Grubu

Faydalı olan yiyecekler (Aynı zamanda en emniyetli ilaçlar):

Koyun, kuzu, keçi, hindi, tavşan ve yabani et, alabalık, sardalye, kırmızı levrek, mezgit, morina, havyar, bey balığı,

Taze yumurta, yoğurt, doğal süt, beyaz peynir, kaşar peyniri, mozarella, koyun ve keçi sütü ve peyniri, 

Zeytinyağı, ceviz

İnci fasulye, yulaf ve çeşitleri, pirinç ve çeşitleri, doğal buğday ve çeşitleri, horozibiği, yulaf ve ürünleri

Patlıcan, kereviz, kırmızı pancar, havuç, her çeşit lahana, karnabahar,patates, her türlü biber, pul biber, karahindiba, maydanoz

Erik, karpuz, muz, üzüm, incir, vişne, kiraz, frenküzümü

Körri, reyhan (fesleğen), yeşil çay.

Zararlı olan yiyecekler:

Deniz hayvanları (kabuklu ve kabuksuz), tavuk ve kaz eti,

Dondurma, sakız

Her türlü mercimek, nohut, rafine olmuş sıvı yağlar (zeytin ve keten yağı hariç)

Kavrulmuş ve bekletilmiş kuru yemiş, yer fıstığı, susam ve ürünleri, mısır ve ürünleri, çavdar ve ürünleri, karabuğday ve ürünleri

Enginar, piyasadaki yeşil ve siyah zeytinler, domates salçası

Aloe vera, Hindistan cevizi,

Karabiber, beyaz biber, tarçın,

Jelâtin, glikoz, früktoz, mısır şurubu ve nişastası, tatlandırıcı, bayat yiyecekler, hazır yiyecek ve içecekler, mide ve bağırsaklarda gaz oluşturan her yiyecek.

Yenebilenler:

Her et (tavuk ve kaz hariç), tereyağı, ara sıra kaymak

Barbunya, beyaz fasulye, yeşil fasulye, mantar, kabak

Kestane, badem, keten tohumu,  sinameki (yaprak olarak), kekik, kimyon, keçiboynuzu, nane, anason, çay, kahve, şeker,

‘Zararlılar’a girmeyen her meyve ve sebze, bal ve sirke

Tedavi:

Sabah güneş doğmadan önce uykudan kalkınız ve akşam güneşin batmasına 1-2 saat kala uykuya yatmayınız! Bu saatlerde uyuyanların uyku, yorgunluk ve tembelliği çoğalır. Çünkü bu saatlerde vücut, sinir sisteminin dengeli olabilmesi için gerekli olan maddeyi üretir. Uykuda ise bu süreç yavaşlar. Bu durum psikolojik ve psişik rahatsızlıklara yol açar.

Şekeri azaltınız. Tatlandırıcı ve hazır içecek ve yiyecekleri hiç kullanmayınız!

Buğday (tip 405-550, durra buğdayı), çavdar ve mısırdan uzak durunuz! Onlar sizi hafıza kaybına, konsantrasyon bozukluğuna ve şeker hastalığına sürükler,

Süt ürünlerini balık ve et ile; fasulyeyi yoğurt ile yemeyiniz. Karışık et (salam, sucuk, sosis gibi) yemeyiniz. Hazım bozulmasına, zehirli kalıntıların oluşmasına, cilt hastalıklarına ve sara krizlerine malzeme vermeye ve karaciğer hastalıklarının başlamasına yol açar!

Hemen hemen tüm "doğal" denilen vitaminler, genetik mısır ve genetiği değiştirilmiş diğer ürünlerden elde edilir. Dikkatli olunuz!

AB Kan Grubu

Faydalı olan yiyecekler (Aynı zamanda en emniyetli ilaçlar):

Koyun ve hindi eti, kırmızı levrek, sardin, morina, bey balığı, makrel ve ton balığı, taze yumurta,

Yoğurt, beyaz peynir, eski kaşar, keçi ve koyun sütü ve peyniri,

Karabuğday ürünleri ve ekmeği, yulaf ürünleri ve ekmeği, pirinç ürünleri ve ekmeği, yumuşak buğday (eski Türk buğdayı) ürünleri ve ekmeği,

Zeytinyağı ve ceviz yağı, ceviz, yerfıstığı, zencefil, ginseng, kuşburnu, papatya, körri, yeşil çay, kimyon, keten tohumu

Yeşil mercimek, salatalık, karnabahar, beyaz lahana, patlıcan, kırmızı pancar, semizotu, çiğ ıspanak 

karalâhana, marul, havuç, pazı, brokoli, sarımsak, soğan, kereviz, deniz lahanası (laminarya), maydanoz ve her türlü yeşil yapraklı sebze

İncir, üzüm, kiraz, vişne, erik, greyfurt, limon, mürdüm eriği, karpuz, kivi, ananas, yerelması, pekmez, magnezyum sülfat (İngiliz tuzu)

Zararlı olan yiyecekler:

Tavuk ve her et (koyun ve hindi hariç), deniz hayvanları

Mısır ve ürünleri, çavdar ekmeği, buğday tip 405-550 (durra) ve ürünleri, susam ve ürünleri, kavrulmuş ve bekletilmiş kuru yemiş

Börülce fasulye, ayçiçeği çekirdekleri, pul biber ve her biber, kara ve beyaz biber, domates salçası, şarap sirkesi, enginar, turp, piyasa zeytinler, her türlü sıvı yağ ve katı yağ (zeytinyağı ve ceviz yağı hariç),

Siyah çay, kahve, portakal ve suyu, nar ve suyu, muz, avokado, aloe vera, anason, Hindistan cevizi

Tereyağı, dondurma, süt, Jelâtin, bayat yiyecekler, hazır yiyecek ve içecekler, früktoz, glikoz, mide ve bağırsaklarda gaz oluşturan her yiyecek

Yenebilenler:

Havyar

Arpa ekmeği, keten tohumu, kekik, nane, arpa ve ürünleri, Antep fıstığı, badem

Kırmızı mercimek, beyaz fasulye, barbunya, pırasa, domates

Kayısı, dut, kavun ve "Zararlılara girmeyen” yiyecekler, meyve ve sebze

Tedavi: Dikkat! Zararlıları unutunuz! Onlar sizin için hastalıktır. Tavuk, mısır, soda, gazoz ve tüm karbondioksit içeren içecekler, glikoz ve früktoz içeren hazır içecek ve yiyecekler sizin düşmanlarınızdır!

Karışık et (salam, sucuk, sosis gibi); süt ürünleri et ve balık ile; fasulyeyi yoğurt ile yemeyiniz! Hazım bozulmasına, zehirli kalıntı oluşturmasına, karaciğer hastalıklarının başlamasına yol açmayınız!

Eti azaltınız! Proteinleriniz haftada: 1-2-3 defa hindi veya koyun eti, 1-2-3 defa balık, 1-2 defa taze yumurta, 3-4 defa peynir, hemen hemen her gün yoğurt (ev yoğurdu!), 1-2 defa yeşil mercimek olsun.

Sarımsak yutmaya kendinizi alıştırınız! İlk önce 3 diş, sonra 30 dişe kadar çoğaltınız. Böylece yılda 1-2 defa 21 günlükten sarımsak kurları yapınız. Ama 1-3 diş her akşam yutmayı hiç bırakmayınız.

Yeşil sebzeyi çoğaltınız! Sizin durumunuzda çiğ ıspanak, maydanoz, semizotu, soğan her gün, brokoli haftada 2-3 defa yemek lâzım.

Havuç ve havuç suyu, kırmızı pancar ve kırmızı pancar suyu yıllarca kullanmak lâzım. Karpuz mevsiminde karpuzu tüm hastalıklara karşı büyük nimet olarak görünüz! ‘Faydalılar’da belgelenmişler, sizin için en kuvvetli ilaçlardır. Sebze ve meyvenin genetiği değiştirilmemişolmasına dikkat ediniz.

Hazır yiyecek ve içecekler, parfüm, temizleyici maddeleri evinize almayınız! Onlar genetiği değiştirilmiş ürünleri içerir. Alerjilere, bugüne kadar bilinmeyen hastalıklara yol açarlar

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam5
Toplam Ziyaret202593
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.75397.7849
Euro9.21339.2502
Hava Durumu
Butonlar