Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim
Saat

Hacamat Günleri

Çarşamba, Cuma ve Cumartesi günleri hacamat yapmıyoruz.

Ancak ; Çarşamba ve Cumartesi günleri akşam ezanından sonra hicri takvime göre ertesi gün girdiği için hacamat yapılabilir.
Cuma gün hacamat yapmıyoruz.

Acil durumlarda hacamat Pazar, Pazartesi, Salı ve Perşembe günü yapılabilir. Ancak hacamat için en uygun zaman hicrî ayın 17-19-21-23'üdür. Buna göre; Randevularınızı alabilirsiniz

Hastalık ve ihtiyaç durumunda hacamat; Her an her gün her mevsim yapılır!

       Rasulallah (SAV) Efendimiz bir gün bir vesile ile ayakları incindiğinde hemen o an incinen yerden 'kan toplamasın' diye hacamat yaptırmıştır. 

        Hayber Fethinden sonra verilen yemekte  Rasulallah SAV Efendimiz bir yahudi kadın tarafından koyun eti ile zehirlenmiştir.

Zehirlenme neticesinde  Cebrail (AS) gelmiş, ve Hacamat yaptırması gerektiğini söylemiştir. Rasulallah SAV Efendimiz hemen orada Hacamat yaptırmıştır. Yani herhangi bir ciddi rahatsızlık yada hastalık zuhur etmişse, haftanın günü ya da kaçı olduğu önemli değildir, hemen hacamat yaptırılmalıdır.Çünkü hayati risk, hayati tehlike söz konusudur.Beklemeden hacamat yaptırılmalıdır.

 Ayrıca Hadisi Şeriflerden ve Siyer kitaplarından Rasulallah (SAV) Efendimizin her başı ağrıdığında Hacamat yaptırdığı bilinmektedir.

 Verilen örneklere göre Her ihtiyaç durumunda hastalık tedavisi durumunda, Hacamat her zaman yapılır.

 İbn-i Sina Hazretleri hacamat zaruri olmadığı sürece arabi yani hicri ayların ilk 5'i ile son 3ü nde yapılmamasını tavsiye eder. Zira bu günlerde ayın çekim veya itici gücü minumum düzeydedir.

 Sünnete uymak isteyen kişi  her  ihtiyaç durumunda Hacamat yaptırmalıdır.

Mevsim olarak en faydalı Hacamat ilkbahar ve Sonbahar ayında yapılan Hacamat'tır.

 Haftanın günleri hakkında bir çok eskiden kalma bilgi kirliliği vardır. Çok acil bir durum yoksa sadece çarşamba (akşam ezanına kadar) ve Cuma günleri hacamat yapılmamasının daha iyi olacağı kanaatindeyiz.

 Hacamat tıbbi bir işlemdir ve şifa Allah cc'dendir. Bu niyetle hacamat yaptıranın şifasını Allah cc verir, Hacamat yaptırırken dikkat edilecek bir çok husus vardır.

  Hacamat yapan kişi nin  sertifikası ve asgari gerekli Hacamat eğitimi almış olmalıdır.

Sadece sertifika yeterli değildir, sağlık bilgisi, anotomi bilgisi, sağlık tecrübesi olması gereklidir.

Hizmet bizden, Şifa Allah (CC) dendir.

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam4
Toplam Ziyaret202592
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.75397.7849
Euro9.21339.2502
Hava Durumu
Butonlar